Wednesday, May 8

бележки около проекта "Привързани към съня"

 екран 
 кадри с нашите родни места
хълмове и гори 
река = съвпадения
 
сепията - част от съня, в който аз и те сме отновово раздалечени, но заедно 
в кутията на мисълта/фантазията/възможното време и място, които съвпадат като кутията с капака й
[кадър с отваряне на синята кутия] 
около празните столове
бълнуване на различни сънища и звуци картини снимки на японски и български
 
Тамаки: "10 юни е крайният срок за обявяване на заглавие"
Измислянето на заглаваия и описания на сътвореното е обратното на сънуване
Дълбока съпротива у мен да озаглавя, да дам име, отдавна ли е така?
 
Сънувах същество, прилично на сепия, преди да знам, че в Япония обезглавяват младите сепии, чиито още живи нервни клетки все още помръдват в супата "танцуваща сепия"
 
и всичко това ме върна към деството ми, когато баба колеше кокошките на село и аз се качвах на най-високото място, за да наблюдавам същия този последен танц на сетивата в неосъзнат изблик на вълнение
 
защо убиваме? за да подпечатаме с едно действие цялата неразбираемост на това да ни има, да изпълваме телата си и отново, и отново да изпитваме глад
 
Сепиите променят света си, щом доближат плячка, така се оголемяват и очите на убийците, но дали нещо в нас променя цвета си, там дълбоко в нас?
 -
но защо мисля за убийството, когато единственото ми истинско желание е да намеря нов път към съзиданието и съзерцаването и осъзнатото им предаване нататък
по пътя към които е: 
криене в лисича дупка, 
свиване на тайно гнездо, ниско в храстите като орехче, 
запис на онова, което казва Съня)
 

  © Blogger template por Emporium Digital 2008

Voltar para o TOPO